آسمان آبي كبود

آسمان آبي كبود

مشاور کسب و کار چیست؟

سه شنبه ششم 7 1400

استخدام مشاوره کسب و کار می تواند به کسب و کارها در بهبود عملکرد و ایجاد تغییرات لازم برای دستیابی به موفقیت کمک کند. مشاوران تجاری به شرکت ها کمک می کنند تا بر چالش ها غلبه کنند ، درآمد را افزایش دهند یا رشد کنند. این مهم است که اطمینان حاصل شود که مشاوران کسب و کار دارای تجربه و موفقیت قبلی در شرکت هایی مانند شما هستند. مشاوران تجاری ممکن است بر اساس پروژه ، ساعات یا نگهدارندگان روزانه یا ماهانه هزینه دریافت کنند.

این مقاله برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک است که در نظر دارند با یک مشاور کسب و کار همکاری کنند.

راه اندازی یک کسب و کار کوچک یا متوسط ​​، به سادگی از تعداد زیادی از کارهایی که برای موفقیت لازم است ، چالش برانگیز است. از حسابداری گرفته تا منابع انسانی گرفته تا پشتیبانی فنی ، تقریباً غیرممکن است که صاحبان مشاغل همه این کارها را خودشان انجام دهند. اما به لطف سهولت به کارگیری مشاوران امروزه ، آنها مجبور نیستند همه چیز را به تنهایی حل کنند. در اینجا مشاوره کسب و کار چیست و چگونه می توان به پیشرفت کسب و کار شما کمک کرد.

مشاور کسب و کار کیست؟

مشاوره کسب و کار فردی است که دارای مهارت های گسترده ای از طریق آموزش و تجربه قبلی است و به صاحبان مشاغل در تلاش های خود کمک می کند. علاوه بر این ، مشاوران تجاری مشاوره مدیریتی را ارائه می دهند تا به سازمان ها در بهبود عملکرد و کارآیی آنها کمک کنند. این متخصصان مشاغل را تجزیه و تحلیل می کنند و راه حل ایجاد می کنند در حالی که به شرکت ها در رسیدن به اهداف خود نیز کمک می کنند. صاحبان مشاغل باید در صورت نیاز به کمک یا چشم انداز در مسیر انتخابی خود یا کاتالیزوری برای تغییر در شرکت های خود ، مشاوران تجاری را استخدام کنند.

مشاور کسب و کار چه می کند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که صاحبان مشاغل باید استخدام مشاوران و همکاری با موسسه مشاوره مدیریت را در نظر بگیرند. مشاوران طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند ، از جمله موارد زیر:

·         ارائه تخصص در یک بازار خاص

·         شناسایی مشکلات

·         تکمیل پرسنل موجود

·         آغاز تغییر

·         ارائه عینیت

·         آموزش و آموزش کارکنان

·         انجام "کارهای کثیف" ، مانند حذف کارکنان

·         احیای یک سازمان

·         ایجاد یک کسب و کار جدید

·         تحت تأثیر قرار دادن افراد دیگر ، مانند لابی ها

اولین قدم برای هر مشاور کسب و کار مرحله کشف است ، جایی که هدف یادگیری تجارت مشتری است. یک مشاور کسب و کار خوب وقت می گذارد تا هرچه بیشتر درباره کسب و کار از مالک و کارکنان یاد بگیرد. این می تواند شامل بازدید از تاسیسات ، ملاقات با هیئت مدیره و کارکنان ، تجزیه و تحلیل امور مالی و خواندن تمام مطالب شرکت باشد. در طی این فرایند ، مشاور کسب و کار جزئیات ماموریت یک شرکت و عملیات در حال انجام را کشف می کند.

هنگامی که مشاور کسب و کار درک عمیقی از شرکت ایجاد کرد ، آنها وارد مرحله ارزیابی می شوند ، جایی که هدف شناسایی محل مورد نیاز برای تغییر است. این مرحله شامل شناسایی نقاط قوت و ضعف شرکت و مشکلات فعلی و قابل پیش بینی است. این مسائل می تواند شامل مشکلاتی باشد که مالکیت و مدیریت قبلاً آنها را شناسایی کرده اند ، و همچنین مشکلات جدیدی که مشاور کسب و کار در نتیجه بی طرفی آنها کشف می کند. یک مشاور کسب و کار همچنین باید فرصت هایی را برای رشد تجارت ، افزایش سود و افزایش بهره وری شناسایی کند.

علاوه بر شناسایی این مشکلات و فرصت ها ، یک مشاور کسب و کار باید راه حل مشکلات و برنامه هایی را برای استفاده از فرصت ها ارائه دهد. شاید یک شرکت دارای بخش فروش قوی باشد اما یک بخش بازاریابی ضعیف. این فرصتی برای شرکت است تا منابع بازاریابی را افزایش داده و از کارکنان فروش استفاده کند. در این مرحله ، برای مشاور و کارکنان شرکت مهم است که ارتباطات باز و روشن را حفظ کنند.

انتقاد سازنده

برای صاحب مشاغل مهم است که توصیه های مشاور کسب و کار را در این مرحله به عنوان انتقاد سازنده در نظر بگیرد. مالک نباید این انتقاد را شخصاً بپذیرد ، زیرا مشاور کسب و کار عینیت و دیدگاه تازه ای را به ارمغان می آورد. مالک ممکن است شخصاً به تجارت نزدیک باشد ، که می تواند مانعی برای تغییر و رشد مثبت باشد. مالک باید بازخورد داشته باشد و نظرات خود را به مشاور کسب و کار ارائه دهد ، که صاحب مشاغل باید آنها را در نظر گرفته و در صورت لزوم برنامه ها را بازبینی کند.

پس از توافق مالک و مشاور در مورد طرحی ، مشاور باید وارد مرحله سوم مشاوره شود. این مرحله بازسازی یا اجرای طرح است. در این مرحله ، مشاور بر دارایی ها تکیه می کند و بدهی ها را حذف می کند. آنها همچنین بر پیشرفت طرح نظارت می کنند و آن را در صورت نیاز تنظیم می کنند.

انواع مشاور کسب و کار

این مشاوران تجاری می توانند تخصص صنعت را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورند تا به شما در مقیاس بندی ، کسب فرصتهای جدید و افزایش درآمد کمک کنند. مشاوران با تمرکز بر استراتژی و مدیریت می توانند با موارد زیر به کسب و کار شما کمک کنند.

گسترش به بازارهای جدید یا افزایش آگاهی در بازار فعلی شما.

سازماندهی مجدد مدل کسب و کار خود برای ایجاد یک استراتژی مقرون به صرفه.

افزایش قابلیت های کسب و کار شما.

بدست آوردن یک مورد جدید

سرمایه گذاری تجاری

ادغام با یک تجارت دیگر یا تغییر ساختار کسب و کار شما.

به عنوان مدیر میانی در دوره گذار

عملیات

مشاوران تجاری با تخصص عملیات می توانند به صاحبان مشاغل در بهبود کیفیت فرایندهای روزانه خود کمک کنند. این مشاوران تجاری مدل فعلی کسب و کار شما را فهرست بندی می کنند و بهترین راه را برای تولید نتایج با کیفیت بالا در کسری از هزینه و زمان می دانند. راههای دیگر این مشاوران از طریق کنترل کیفیت و درک نحوه تنظیم و بهینه سازی تولید برای نتایج بهتر است.

مالی

یک مشاور مالی می تواند دامنه وسیع تری از سلامت مالی تجارت شما را به شما نشان دهد. آنها عمدتا در تصمیم گیری های سرمایه گذاری و کمک به صاحبان مشاغل برای یافتن بهترین راه برای رسیدگی به دارایی ها و بدهی های خود کمک می کنند. مشاوران مالی همچنین می توانند تخصص های بیشتری را ارائه دهند ، از جمله برنامه ریزی مالی که در آن به مشتریان در مورد مالیات ، هزینه های روزانه و برنامه های بازنشستگی خود مشاوره می دهند.

منابع انسانی

تعدادی از شرکتهای مشاور منابع انسانی و پیمانکاران مستقل وجود دارند که می توانند به صاحبان مشاغل در نیازهای منابع انسانی خود کمک کنند. این مشاوران می توانند وظایف منابع انسانی روزمره مانند جذب و حفظ کارکنان جدید ، مدیریت حقوق و دستمزد ، وظایف اداری و مدیریت عملکرد را بر عهده بگیرند.

بازار یابی

مشاوران بازاریابی به مشاغل کمک می کنند تا نقاط قوت خود را به عنوان یک نام تجاری شناسایی کرده و برای ایجاد آگاهی و آشکارسازی برند از آنها استفاده کنند. این که آیا کسب و کار شما به یک لوگوی جدید یا یک استراتژی رسانه های اجتماعی نیاز دارد ، یک مشاور بازاریابی می تواند در گسترش دامنه کسب و کار شما یک سرمایه باشد.

چگونه می توان یک مشاور کسب و کار پیدا کرد

پیدا کردن یک مشاور کسب و کار مناسب ممکن است برای مالک یا مدیریت مشکل ترین باشد. مشاور باید به کار خود اشتیاق داشته باشد ، انگیزه ای برای برتری و توجه به سازماندهی و جزئیات داشته باشد. بسیار مهم است که مشاوری را پیدا کنید که در صنعت شما تخصص داشته باشد یا در زمینه مشکلات مختلف کسب و کار شما تجربه داشته باشد. همچنین ، مطمئن شوید که آنها مراجع محکمی دارند.

علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که مشاور کسب و کار دارای گواهینامه های لازم مربوط به صنعت شما است. شما باید مشاور را از طریق وب سایت و مطالب وی بررسی کنید. به دنبال تصاویر حرفه ای و اطلاعات مستند در مورد خدمات آنها باشید و قراردادها و هزینه های مشاوره را به طور کامل بررسی کنید. ایده خوبی است که نمونه هایی از موفقیت های گذشته را درخواست کرده و با آن مشاغل صحبت کنید.

 

پیشینه معمولی برای یک مشاور چیست؟

زمینه مناسب برای مشاور انتخابی شما بستگی به صنعت و نیازهای شما دارد. دفتر آمار کار ایالات متحده اشاره می کند که مشاوران می توانند مدیریتی (تجاری) ، علمی یا فنی باشند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید شخصی به شرکت شما در توسعه نرم افزار اختصاصی جدید یا گردش کار مبتنی بر رایانه کمک کند ، می توانید از یک مشاور فنی استفاده کنید. خارج از نیازهای خاص ، شرکتها معمولاً با مشاوران مدیریتی همکاری می کنند تا نتیجه نهایی ، رضایت مشتری یا روحیه کارکنان خود را بهبود بخشند.

صرف نظر از نوع مشاوره ای که با آن کار می کنید ، سابقه آنها بسیار مهم است. این به شما کمک می کند بفهمید که چقدر احتمال دارد آنها کسب و کار شما را بهبود ببخشند. موارد زیر هنگام بررسی مشاوران بالقوه باید مورد توجه قرار گیرد:

آیا آنها تجربه عملی دارند؟ این امر می تواند به ویژه در دنیای تجارت مهم باشد. اگر شخصی مستقیماً از دانشگاه بیرون آمده و خود را به عنوان مشاور برچسب زده است ، آیا واقعاً چیزی بیشتر از شما می داند؟ به دنبال مشاورانی باشید که با موفقیت مالکیت یا اداره مشاغل کوچک ، سازمانهای سازمانی یا بخشهای خاص را داشته اند.

آیا تجربه آنها کاربردی است؟ ممکن است مدیرعامل سابق بانک چشمگیر به نظر برسد ، اما آیا آنها دانش و تجربه لازم را برای تبدیل کیک پزی شما به یک تجارت کوچک سودآور دارند؟ ممکن است ، اما اگر صاحب یک رستوران سابق را نیز در نظر بگیرید که اکنون با موفقیت به رشد غذاخوری های کوچک می پردازد ، این مشاور ممکن است برای کسب و کار شما مطابقت بهتری داشته باشد. به دنبال مشاورانی باشید که در صنعت شما و با مشاغل متناسب با سبک ، اندازه ، نیازها و اهداف شما کار کرده اند.

سابقه آنها در زمینه مشاوره چیست؟ شما فقط یک مشاور نمی خواهید که تجربه مناسب داشته باشد. شما یک مشاور می خواهید که موفقیت خود را در شرکت هایی مانند شما نشان داده باشد. نمونه کارها یا لیستی از مارک هایی که مشاور برای آنها کار کرده است را درخواست کنید و مراجع را درخواست کنید. به دنبال مشاوری باشید که به مشاغل کمک کرده است تا بر انواع چالش هایی که شما با آن روبرو هستید غلبه کنند یا مشاغلی مشابه شما را توسعه داده است و برای اطلاع از رضایت آنها از خدمات با آن شرکت ها تماس بگیرید.

 


(0) نظر
X